מסכים קעורים

תחום טכנולוגיות התצוגה והמסכים לא מפסיק להתחדש ולרגש. יצרני מסכים וטכנולוגיות תצוגה עמלים באופן מתמיד על שיפור חווית הצפייה בטלויזיה הביתית. עכשיו מתווסף אליה מימד חדש, שהופך את חווית הצפייה למדוייקת, חדה, מלאה בפרטים, ממשית וטבעית יותר מתמיד - המסך הקעור. חברת אקזיט אלקטרוניקס מייבאת לארץ את המסכים הקעורים של HISENSE, חברת האלקטרוניקה הסינית הבינלאומית.

מה זה בעצם מסכים קעורים?

מסכים קעורים בנויים בצורה של כחצי עיגול אליפטי, בהתאמה מרבית למבנה העין האנושית - דבר המשפר את איכות התמונה וחדות הפרטים. בנוסף לשדרוג המשמעותי ברמת הצפייה, הם מהווים גם חווית צפייה טבעית, בריאה ונכונה יותר לעין האנושית.

למרות שטלויזיות פותחו לאורך השנים בצורות שונות של מסכים שטוחים, העין שלנו היא עגולה. משמעות הדבר היא ששדה הראייה שלנו אינו מוגבל אך ורק למה שאנחנו רואים ישירות מולנו, אלא גם שאנחנו סופגים את מה שקורה בצדדיו. מסכים קעורים נועדו לשכפל את חווית העולם האמיתי על ידי עטיפת התמונה סביב הצופה ותוך כדי כך גם תחושת השתתפות רבה יותר בנעשה על המסך.

יתרונותיהם של המסכים הקעורים

עקב כך שהתמונה על הצג מתקיימת במבנה היקפי, העין שלנו תספוג הרבה יותר עומק, ניגודיות, חדות וניואנסים ויזואליים אחרים. מסיבות אלו בדיוק מסכים קעורים משמשים בבתי קולנוע ברחבי העולם, ובכך מייצרים חוויית צפייה ממשית וטבעית ככל הניתן.

יתרון נוסף הוא זווית הצפייה. בעוד שבטלויזיות הקודמות שלנו היה חשוב לשבת במרכז מול המסך על מנת לראות טוב, מסכים קעורים מבטלים את התחושה - על ידי כך שהם עוטפים את הצופה בנעשה, ומציגים לעין פרופורציות בצורה טבעית ונכונה יותר. הקיעור במסך מאזן בצורה אופטימלית את הנעשה על המסך לנגד עינינו. כתוצאה מכך, הצפייה גם פחות תעייף את העיניים ותקל עליהן משמעותית.

עוד יתרון שחשוב לציין הוא שעל ידי כך שצידי המסך מובאים קדימה ומקיפים אותנו הם גורמים לתחושה שהמסך גדול הרבה יותר ולתחושת ריכוז ומעורבות רבה יותר במתרחש על הצג.

בנוסף למראה העתידני המרהיב, ובשילוב עם טכנולוגיות התצוגה החדישות ביותר חברת אקזיט אלקטרוניקס מביאה לארץ את המסכים הקעורים של הייסנס ומשדרגת את חוויית הצפייה הביתית במימדים שטרם ראיתם.

לרכישת מסכי curved